Select Page

بسیاری از دانشجویان در تجمع‌های اعتراضی روز‌های اخیر مکررا با شعار «مسئول بی‌لیاقت/استعفا، استعفا» خواستار کناره‌گیری علی‌اکبر ولایتی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد و محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد شدند.

درخواستی که با توجه به نمونه‌های بین المللی و البته نمونه داخلی مثل اخراج چند نفر از کارکنان و مدیران صدا و سیمای استانی به دلیل پخش غیرعمدی صحنه‌های مستهجن یک فیلم سینمایی پر بیراه به نظر نمی‌رسد.

یکی از این انتصاب‌ها، مشاور عمرانی کنونی دانشگاه‌های آزاد استان تهران در کمیسیون معاملات است؛ سید مجتبی موسوی، پسر خاله طهرانچی که او را به عنوان چهره اصلی معاملات عمرانی دانشگاه می‌توان معرفی کرد.

مجتبی موسوی در زمان ریاست طهرانچی بر دانشگاه شهید بهشتی با حکم رئیس دانشگاه، در دفتر مدیریت امور فنی و عمرانی این دانشگاه مشغول به کار شد. براساس چارت سازمانی دانشگاه شهید بهشتی، این دفتر «وظیفه برگزاری مناقصه و انعقاد قرارداد با شرکت‏‌های مشاور و پیمانکار برای طرح‏‌های عمرانی» را برعهده دارد.

پس از پایان دوران ریاست طهرانچی بر دانشگاه شهید بهشتی، موسوی نیز از این دانشگاه خارج شد و این بار با حکم پسر خاله خود به عنوان مشاور عمرانی رییس دانشگاه آزاد آغاز به کار کرد؛ سمتی که به واسطه نقشی که در تعیین پیمانکاران پروژه‌های کلان عمرانی در دانشگاهی با وسعت دانشگاه آزاد دارد، بسیار کلیدی و حائز اهمیت است.

سابقه طهرانچی در به کارگیری قوم و خویش‌های خود به این مورد محدود نمی‌شود. به گفته یک منبع آگاه، در زمان ریاست طهرانچی بر دانشگاه شهید بهشتی، احسان طهرانچی برادر محمدمهدی، در دوره‌ای که استخدام‌های رسمی دولت تنها منوط به نتیجه آزمون‌های استخدامی سراسری و با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی مرتبط بود، به عنوان کارمند دانشگاه شهید بهشتی با مدرک غیر مرتبط، استخدام رسمی شد.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com