Select Page

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در مورد دلایل محدودیت صدور ویزای آمریکا برای ورود به ایرانیان توضیحاتی داده است.

آقای هوک در حساب توییتر usadarfarsi که برای ارتباط با ایرانیان راه‌اندازی شده، در پاسخ به سئوالی در این مورد که چرا آمریکا محدودیت مسافرتی برای شهروندان ایران را مرتفع نمی‌کند، حکومت ایران را مسئول دانسته و رفع این محدودیت را به تغییر رویکرد جمهوری اسلامی مشروط کرده است.

برایان هوک با اظهار اینکه این محدودیت هم “نمونه‌ای از سیاست‌های رژیم ایران است که باعث رنج مردم ایران شده” گفته است که اولویت دولت آمریکا در هر حال حفظ امنیت شهروندان این کشور است.

وی با ابراز اینکه “متاسفانه رژیم ایران که بزرگترین حامی تروریسم در جهان است بررسی سابقه شهروندانش برای سفر به آمریکا را دشوار می‌کند” افزود است که دولت دونالد ترامپ صدور ویزا برای شهروندان کشورهایی را محدود کرده که از تبادل و اشتراک اطلاعات با آمریکا در مورد مظنونین به تروریسم خودداری می‌کنند.

آقای هوک گفته است که سیاست محدودیت صدور ویزا به طور دوره ای بازنگری می شود و می تواند تغییر کند و افزوده که “کشوری که توانسته سیستم اشتراک اطلاعات با ما را بهبود بخشد از این فهرست خارج شده است و رژیم ایران هم باید به همین نحو عمل کند.” وی گفته است که “محدودیت‌های ویزا تنها زمانی می‌تواند حذف شود که کشور مورد نظر تمهیدات ایمنی حداقلی را که بقیه دنیا از آنها تبعیت می‌کنند به اجرا بگذارد.”

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در این پیام گفته است که “ما می‌خواهیم شهروندان ایرانی مطیع قانون از آمریکا دیدن کنند اما این در دست حکومت شماست و امیداریم بعد از اینکه رژیم شما گام‌های لازم را برای اشتراک اطلاعات امنیتی با ما بردارد، محدودیت‌های ویزا را بازنگری کنیم.”

بیشتر بخوانید…

محدودیت صدور ویزای آمریکا محدودیت صدور ویزای آمریکا محدودیت صدور ویزای آمریکا
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com