Select Page
آخرین جزییات وضعیت پرونده سلمان خدادادی نماینده مجلس
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۶ اسفند) در جمع خبرنگاران درباره آخرین جزئیات از پرونده سلمان خدادادی نماینده ملکان، گفت: امروز از هیأت رئیسه مجلس سوال کردم مبنی بر اینکه آیا حکم اولیه آقای خدادی به هیأت رئیسه داده شده است که آن‌ها اعلام کردند هنوز چیزی به هیأت رئیسه واصل نشده است، همین موضوع را دبیر هیأت نظارت هم تأیید کرد.

وی افزود: قبل از اینکه دادگاه حکم اولیه را صادر کند از هیأت نظارت خواسته بود در این باره اظهار نظر کند که هنوز هیأت به دلیل مسائل مختلف مرتبط با این پرونده اظهارنظری را به قوه قضائیه ارسال نکرد؛ اگر موضوع حکم آقای سلمان خدادادی طبق اخبار در رسانه‌ها درست باشد به دلیل آنکه حکم اولیه است، غیر قطعی است، فرد متهم حق اعتراض دارد و حتی امکان تبرئه در دادگاه تجدید نظر وجود دارد؛ لذا معتقدم اگر این موضوع رسانه‌ای نمی‌شد، بهتر بود تا حکم قطعی صادر می‌شد.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره اینکه آیا نمایندگان مصونیت قضائی نسبت به حکم دادگاه دارند، تصریح کرد: چیزی به صورت صریح در قوانین به عنوان مصونیت قضائی نمایندگان نیامده است.

وی افزود: ما نمی‌توانیم در حکم قاضی دخالت یا خللی ایجاد کنیم اگر قاضی حکم داد و اعتراضی کرد به تشخیص مقامات قضائی به دادگاه هم ارز می‌فرستند که در دادگاه تجدید نظر آن حکم تأیید یا شکسته می‌شود.

جمالی تاکید کرد: هیأت نظارت تا امروز چیزی مبنی بر آنکه اقدام آقای خدادادی خلاف وظایف نمایندگی بوده یا خیر را ابلاغ نکردند، اینکه اکنون دادگاه حکم داده می‌توانست ناظر به آن باشد که این اتفاق در زمانی رخ داده که آقای خدادادی نماینده نبوده است

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در پاسخ به این پرسش که آیا هیأت این موضوع را بررسی کرده یا خیر؟ گفت: هیأت نظارت تا کنون یک جلسه برای بررسی موضوع آقای خدادادی برگزار کرد که بنده در آن جلسه نبودم.

بیشتر بخوانید

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com